Blog
Barykada na peryferiach
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski Wydawca książek niepotrzebnych
0 obserwujących 257 notek 186852 odsłony
Dariusz Kozłowski, 16 marca 2013 r.

Jak ukraść twoje pieniądze. Cypryjski test Eurolandu

 

 

Napisałem niedawno, że pieniądze, które masz w banku, zdaniem  rządzących Europą „bankierów” nie są do końca twoje.  Nie lubię mieć racji w tego typu sprawach. Tymczasem, ministrowie finansów strefy Euro przyznali właśnie Republice Cypru pożyczkę w wysokości 10 miliardów euro, która ma „stabilizować finanse”  tego maleńkiego państwa. Warunkiem jej uzyskania jest nałożenie na obywateli jednorazowej opłaty od depozytów bankowych w wysokości 6,75% do 100 tys. euro i 9,9% powyżej. Innymi słowy ministrowie rządów unijnych w inspirującej obecności wysokich przedstawicieli MFW, nakazali jednemu z państw członkowskich zabrać swoim obywatelom części ich majątku.  Zresztą, nie tylko majątku , w bankach mamy często pieniądze przeznaczone na spłatę kredytów i inne wydatki obowiązkowe, których nie uiszczenie powoduje wizytę komornika.

Teraz już wiadomo jaka ma być ta europejska droga wychodzenia z kryzysu. Nie ograniczanie bizantyjskiej biurokracji, nie cięcia wydatków publicznych, nie oszczędność i gospodarność, lecz grabież. Grabież poparta kłamstwem, gdyż władze Cypru do tej pory, zdecydowanie dementowały pogłoski o tych zamiarach, jako czysty absurd.

Jestem dziwnie spokojny, że jeżeli nie dojdzie na wyspie do rozruchów, to sukces cypryjskiego tekstu będzie skutkował powielaniem złodziejskiego konceptu w pozostałych krajach Eurolandu. Zatem, drodzy Państwo, pieniądze do skarpet.

A swoją drogą ciekawe jak im się będzie walczyć z kryzysem, gdy banki pozbawione naszych depozytów nie będą mogły kupować ich złodziejskich obligacji.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Uwaga! Zmieniliśmy sposób komentowania, ale nadal możesz przeczytać stare komentarze do tego wpisu.

Zobacz komentarze
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polecam się:

image


Dariusz Kozłowski.

Cała Nadzieja w korupcji. Felietony i rysunki.

Łomianki, Wydawnictwo LTW, 2013, s. 208. Zamówienia: http://www.ltw.com.pl,

tel. +48 22 751 25 18

Drodzy komentatorzy, na tej stronie zwalczam przejawy braku szacunku dla bliźniego. Szacunek jest ważny skoro nie umiemy kochać. Myślenie grupowe i partyjnictwo - niemile widziane. Zapraszam wszystkich z ambicjami do suwerenności.

Arnold i Polinezja

Etiopskie drogi:


Filipiny:

Locations of visitors to this page

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Tagi

Tematy w dziale